ورود اعضاء ورود اعضاء نقشه سایت نقشه سایت
۱۳۹۵ پنج شنبه ۵ اسفند
معاونت پژوهشی و برنامه ریزی اداره حقوقی املاک و حمایت قضایی کارکنان معاونت پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی
صفحه اصلی
English
1395/08/20 کد خبر: 22715 نشست تخصصي كارشناسان و كارشناس مسئولان حقوقي ادارات قطب شهيد هاشمي‌نژاد
با حضور رياست اداره حقوقي و كارشناسان حقوقي اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوي
نشست تخصصي كارشناسان و كارشناس مسئولان حقوقي ادارات قطب شهيد هاشمي‌نژاد
نشست تخصصي كارشناسان و كارشناس مسئولان حقوقي ادارات قطب شهيد هاشمي‌نژادبا حضور رياست اداره حقوقي و كارشناسان حقوقي اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوي در محل اداره ناحيه 3 آموزش و پرورش مشهد برگزار گرديد

نشست تخصصي كارشناسان و كارشناس مسئولان حقوقي ادارات قطب شهيد هاشمي‌نژادبا حضور رياست اداره حقوقي و كارشناسان حقوقي اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوي در محل اداره ناحيه 3 آموزش و پرورش مشهد برگزار گرديد بعد از تلاوت آياتي چند از كلام‌الله مجيد و سرود جمهوري اسلامي خانم شريف‌الحسيني رئيس آموزش و پرورش ناحيه 3، ضمن عرض خير مقدم در خصوص اهميت مسائل حقوقي و لزوم مشورت با كارشناسان حقوقي در استفاده از ظرفيتهاي قانوني براي احياي حقوق آموزش و پرورش بياناتي ايراد و پيشنهاد نمودند شورايي متشكل از حقوقدانان آموزش و پرورش استان و متخصصين جهت احيا و پيگيري حقوق آموزش و پرورش تشكيل شود. سپس آقاي تقي زاده ضمن تشكر از برگزاري جلسه و ميزباني ناحيه 3 مسائل كلي و مبتلا به آموزش و پرورش را بيان نمودند و بر لزوم برگزاري جلسات قطب به طور منظم تاكيد كردند. در ادامه آقاي وثوقي كارشناس حقوقي اداره كل به توضيح در خصوص پرونده‌اي كه به اتهام ايراد صدمه غير عمدي بر عليه آموزش و پرورش مطرح و منجر به صدور حكم محكوميت و پرداخت ديه شده بود پرداخت و در اين خصوص بحث و بررسي و اظهار نظر از طرف ديگر كارشناسان نيز صورت گرفت. در ادامه كارشناسان حقوقي نواحي و مناطق، توضيحاتي در خصوص پرونده‌هاي مطروحه با موضوع مسئوليت مديران و معلمان و علت صدور حكم به محكوميت آنان پرداختند و از فضاهاي نامناسب مدارس، عدم نظارت مديران، معاونان و معلمان و عدم آگاهي مديران و معلمان از وضعيت جسمي دانش‌آموزان و قوانين و مقررات به عنوان بيشترين عامل محكوميت آموزش و پرورش و عوامل آموزشگاه نام بردند. در اين خصوص پيشنهاداتي مطرح شد. از جمله 1- گزارش كتبي در خصوص فضاهاي حادثه خيز به اداره كل نوسازي 2- اصلاح قراداد بيمه مسئوليت به گونه‌اي كه بدون نياز به راي دادگاه و صرفاً بر اساس نظر كارشناس جبران خسارت امكانپذير باشد 3- آموزش حقوقي مديران از طرق مختلف.

در بخش دوم جلسه، آقاي دكتر مسگراني قاضي محترم شعبه نهم دادگاه تجديدنظر استان به ارائه توضيحاتي در خصوص ماده 7 قانون مسئوليت مدني و ماده 1216 قانون مدني و موارد مربوط به قانون مجازات اسلامي پرداختند ايشان پيشنهاد اختصاص شعبه ويژه جهت رسيدگي به پرونده‌هاي مربوط به مسائل آموزشي و حوادث مدارس و ارجاع اين پرونده ها به كارشناسان متخصص در اين حوزه و در صورت نبود كارشناس به افراد خبره از ميان كارشناسان حقوفي آموزش و پرورش و مديران و معلمان بازنشسته مطرح نموده و در اين خصوص پيگيري كارشناسان و مسئولين آموزش و پرورش را خواستار شدند سپس به لزوم دخالت و ورود حراست و بازرسي و كارشناسان حقوقي جهت جلوگيري از حاشيه‌هاي احتمالي براي معلمان تاكيد نمودند.

در ادامه به ذكر مباني مسئوليت اطفال و اينكه اصل بر مسئوليت طفل است مگر در مورد نقص تجهيزات، كه دستگاه و شخص حقوقي مسئول است، اشاره نمودند. در پايان به سوالات كارشناسان حقوقي و مسائل و مشكلات جاري در پرونده‌هاي مطروحه در مراجع قضايي پاسخ داده شد.

 
 
 
تعداد بازدید: 25
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
تمامی حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی می باشد.
ورود اعضاء
بستن
Powered by DorsaPortal